Żaba pieniężna

zaba_pienieznaDzisiaj wróciłem do domu po dwóch dniach nieobecności i przeżyłem szok. Wchodząc do przedpokoju moje oczy zarejestrowały od razu drobną zmianę, jaka nastąpiła pod moją nieobecność. W koncie stała żaba. Ukucnąłem, aby zobaczyć, co to za cudo, ale moja stara była szybsza. To żaba pieniężna – powiedziała przyjmując dumną postawę zadowolonej z siebie kobiety. Że co?! – wydukałem przez zaciśnięte zęby. Żaba pieniężna – powtórzyła z dumą. O nie!! „Święty Wolpresie” ratuj mnie, bo nie wytrzymam…….

Okazuje się, że kobiety to sprytne bestie są. Wiedziałem już o tym wcześniej, ponieważ jakby nie było przez dwadzieścia lat moja stara nauczyła mnie niektórych babskich sztuczek. Niestety nie przewidziałem tego, że przejrzy historię przeglądanych stron. Tam niestety było wszystko. Nudziła się, więc zaczęła czytać i natknęła się na artykuł zachwalający remedia w tym również i żabę przynoszącą pieniądze. Właśnie w tym tygodniu zamierzałem wysłać do autora zapytanie, dlaczego ciągle w tych artykułach pisze się, że jest to aspiryna feng fui czy jakoś inaczej, ale najwidoczniej moja stara wzięła to dosłownie i postanowiła taką aspirynę zażyć. To znaczy ….. postawić.

Po co ci ta żaba – zapytałem biorąc żabę do ręki.

Zostaw ją – krzyknęła stara wyrywając stworzenie z rąk.

Ta żaba przynosi pieniądze – krzyczy stara stawiając żabę z powrotem w koncie.

W tym momencie stanął mi przed oczyma a raczej przewinął się artykuł Generała Lee o pierścieniu atlantów. Kurcze ….rzeczywiście ludzie potrafią uwierzyć we wszystko byle było to cudowne i dobrze zachwalone.

Jasne! –  parsknąłem śmiechem. Przyniesie pieniądze tobie i ministrowi „skarbów”

Ty ….ty – syknęła stara. Ty zawsze kota ogonem odwracasz.

Dobra…..! Dobra niech będzie – przerwałem szybko, bo wiedziałem, co dalej być może a przyznam, że głodny byłem jak nie wiem, co. Niech i tak będzie kobieto. Tylko jak ta żaba przyniesie ci więcej pieniędzy. Podniesie emeryturę?? Podziało, bo widać było, że kobieta zaczęła zbierać myśli. Nie czekałem dłużej i parłem dalej. Masz ustaloną stawkę. Tak!

A mam – przytaknęła.

Więc co? Ta żaba zmusi ministra do tego, aby podniósł ci emeryturę czy skacząc od drzwi wejściowych do twojego pokoju będzie ci przynosiła po takim pieniążku, jaki ma w pysku. Być może po tygodniu jakiś grosz się uzbiera, ale co to za pieniążek ma w pysku – powiedziałem z wycelowanym palcem w stronę żaby.

Chiński pieniążek – powiedziała cicho kobieta, bo widocznie zaczęła kumać, o co chodzi.

I co – roześmiałem się. Jak po tygodniu będziesz miała tonę takich pieniążków to, co z nimi zrobisz? Nikt ich nawet na złom nie weźmie a jakby nawet to po miesiącu będziemy mieli na karku „ABW” bo z pewnością zainteresują się skąd do jasnej cholery masz tyle obcej waluty.

I co teraz – spytała cicho.

A co mamy na obiad – zmieniłem szybko temat.

Schabowy z kapustą.

I bardzo dobrze. Do tego całe szczęście cuda nie są potrzebne. Niestety nie widziałem że nie jest to jeszcze koniec problemów. One dopiero się zaczęły a przekonałem się o tym następnego ranka. CD:  „chiński pieniążek” na szczęście. Tylko na czyje szczęście bo z pewnością nie moje.

M.R

Reklamy

2 Komentarze

  1. Będę śledził ten wątek, ponieważ oczekuję nie tylko nieprzychylnych komentarzy, ale głupich i udawanych oburzenie oponentów, którzy będą usilnie przekonywać, że jest to nieprawda. To, co pan napisał rzeczywiście jest śmieszne, ale i pouczające. Jak żaba może przynieść szczęście? To następne „coś” co można zaliczyć do bzdur, zabobonów, i nachalnej treści reklamowej. Oczywiście rzecz jasna nikt nie zabroni mieć takiej żaby. Niech nawet przynosi szczęście, podwyżkę w pracy czy nawet emerytury. Tylko czy aby na pewno przeprowadzając badania statystyczne osób, które mają takie „precjoza” można mówić o tym, że to coś pomogło. Przyniosło szczęście. Podziałało? Cześć

    • Co tam komentarze. Proszę przeczytać ciąg dalszy bo okazuje się że nie jest to koniec gehenny jaką przeżywam. Moja stara całkowicie zbzikowała i teraz mamrocze coś o remediach. Właśnie siedzę i przeglądam netowe informacje co to takiego.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS