Iluzja

Autorem artykułu jest Nosferatus
Zastanawialiście się kiedyś czym jest świat w którym żyjemy ?
Otóż świat jest iluzją … Wszystko, co się dzieje naokoło nas jest iluzją. Iluzją którą nieświadomie tworzymy, kierowani przez ludzi, którzy rządzą tym światem.

Otóż świat jest iluzją … Wszystko, co się dzieje naokoło nas jest iluzją. Iluzją którą nieświadomie tworzymy, kierowani przez ludzi, którzy rządzą tym światem.

Dlaczego nieświadomie ?
Bo nikt nie zastanawia się nad życiem. Nikt nie zastanawia się dlaczego coś się potoczyło tak a nie inaczej a nawet jak się zastanowi to dochodzi do błędnych wniosków, które są sprowokowane przez schematy, którymi żyje … Ludzie myślą, że wszystko co się dzieje, dzieje się poza naszym umysłem, poza naszą świadomością, że po „po prostu tak jest” i nie mamy na to wpływu … Tak jest łatwiej, bezpieczniej … Jest ogrom ludzi, którzy krzyczą poprzez media lub z ambony jak mamy żyć, co mamy robić, co jest „dobre” a co „złe”. A jeżeli ludzie są czymś bombardowani z każdej strony przyjmują takie myślenie jako właściwe, jako „swoje”.

A jakby się na chwilę zatrzymać ?
Jakby obejrzeć to wszystko „z góry” ? Co można dostrzec ? Zobaczymy wtedy, że wszystkie sytuacje, wydarzenia, interakcje z innymi ludźmi mają ogromny wpływ na nasze życie, nasze emocje, naszą świadomość. Zobaczymy, że nic nie dzieje się bez przyczyny, że każde nasze zachowanie, to jak postępujemy, co robimy ma swoją przyczynę i skutek i że życie nie dzieje się tak „po prostu”, tylko każdego dnia możemy świadomie nim kierować, kierując swoimi emocjami i myślami. A co za tym idzie – kierując swoim życiem.
Nie wszystko jest tak, jak to widzimy. Nie wszystko da się dostrzec od razu. Pewne rzeczy, sprawy, wydarzenia są zupełnie inne, niż widzimy na pierwszy rzut oka. Dlatego warto się czasami zatrzymać i pomyśleć nad czymś samodzielnie.

Dlaczego ?
Bo wiele rzeczy postrzegamy schematycznie, nie zastanawiając się dłużej nad nimi. Robimy wtedy wielki błąd. Ludzie od wieków tworzą iluzję, przekazują ją dalej i tylko od nas samych zależy czy chcemy postrzegać głębiej czy tak jak inni nie widząc sedna.

Co zrobić aby widzieć więcej ?
Rozwijać się … Ale nie chodzi tu o szkołę, studia, kolejne fakultety, które jedynie dają nam wiedzę teoretyczną i wyższą samoocenę … Chodzi o odrzucenie schematów, odrzucenie grupowego myślenia, które jest nam narzucane już od pierwszych lat naszego życia. Nie jest to łatwe, ale warto nad tym pracować.

Dopóki nie zrozumiemy, że można życ inaczej, niż inni, inaczej, niż wcześniej to dalej będziemy żyć w świecie iluzji … Na szczęście coraz więcej osób to dostrzega i zaczyna coś zmieniać i się rozwijać. Życiem można kierować w pełni świadomie.

Możliwości są nieograniczone ….

Nosferatus

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Reklamy