Klątwa

klatwaInny ciekawy artykuł znalazłem na stronie „Artelis”, dzięki której można dowolny artykuł umieścić na swoim blogu. Uczyniłem już to dwa razy, lecz ten raczej skomentuję. Otóż chodzi o klątwy, w które niektórzy wieżą a inni zbywają zwykłym uśmieszkiem. Sam jednak nie wiem czy są klątwy czy też nie, ale?! być może. Cytat z artykułu „Sam proces przeklinania jest niczym nowym w naszej rzeczywistości. Nader często przekleństw używamy w stosunku do drugiej osoby lub instytucji w chwili złości na sytuacje, w której się znaleźliśmy” Jednak w ostatnim zdaniu większy bym nałożył nacisk na „instytucji” niż w stosunku do drugiej osoby, ponieważ instytucjom obrywa się najczęściej. Lecz nie to jest w tym artykule najważniejsze. Otóż autor artykułu „Klątwa na zamówienie” zwraca uwagę na jeden niezmiernie ważny fakt. Kto bierze na siebie odpowiedzialność za rzucenie klątwy? Oczywiście odpowiedzialność nie tylko moralną czy etyczną. Jak przecież wiemy uczynki nasze budują naszą przyszłość oraz karmę, z którą później się rodzimy.

Odpowiedzialność bierze na siebie osoba wykonująca taką usługę czy zwala to na zamawiającego? Dla mnie jasne jest, że obydwoje ponoszą winę ponieważ prawo „Karmana” czyli suma uczynków decydujących o przyszłym życiu jest jasna dla większości ezoteryków. Osoba namawiająca i wykonująca klątwę na zamówienie (która jest niekorzystna dla drugiego człowieka) buduje swoją negatywną karmę tak samo jak ktoś kto taką usługę zamawia. Jestem ciekawy czy osoba zamawiająca klątwę jest tego świadoma??

PS. Z tym pechem to lekka przesada, ale najwidoczniej autor nie czytał moich tekstów pech czarnego kota.

M.R

Reklamy

6 Komentarzy

  1. Ma pan rację. Większy nacisk powinien „na instytucje” ponieważ to właśnie na nich najczęściej lecą gromy, przekleństwa i złorzeczenia. Chociażby za to, że jest kolejka do rejestracji samochodu. Za wysokie rachunki za prąd, gaz i tak dalej. Instytucjom klątw dostaje się najwięcej tylko, kto je zdejmie?? Tutaj jest jednak ciekawostka, otóż wczoraj dowiedziałem się, że można klątwy zdjąć jajkiem i tutaj odpowiedzi link http://www.antylicho.pl/zdejmowanie-klatw-jajkiem.html . Prowadzi pan bloga w humorystycznie, więc i ja sam to zrobię. Instytucje powinny zwrócić się do rządu o podwyżkę na zakup „jaj”, dzięki którym będą mogli zdjąć klątwy rzucane przez niezadowolonych petentów. Coś mi się wydaje, że ZUS powinien jajek kupić najwięcej.

    • Przekleństwa lecą za wszystko i na wszystkich od tak bo teraz nerwowo się porobiło że nikt kultury nie potrafi zachować nawet w aptece. Ostatnio stałem w kolejce w aptece a kobieta w ciąży chciała wejść bez kolejki to tyle „jobów” dostałem że aż musiałem w jej obronie stanąć i o mały włos a byłbym dostał od „zajeżonego” gościa bo on nie w ciąży. Podsunął mi pan pomysł niczym wena na nowy odcinek Plejadańskich gości i ich przygód.

  2. Wszędzie jest drogi panie coś takiego jak etyka. Dotyczy to lekarz, księdza i innych ludzi którzy wykonują różne zawody i chce się im zaufać. Etyka również nakazuje aby robić dobrze to co się robi i jeśli ktoś zdejmuje klątwy to nie powinien ich rzucać albo lekarz który leczy nie powinien zabijać pacjenta i tak można bez końca pisać używając różnych przykładów. Wszytko jedno czy jest to ezoteryka czy coś innego. Zawsze poruszana jest kwestia kasy czy ezoteryk może brać pieniądze czy nie powinien. Odpowiem w ten sposób. Jak wykonuje jakąkolwiek czynność to powinien ponieważ za wszystko się płaci. Nie ma się co oszukiwać i każdy pracuje po to aby zarobić a ci co podnoszą krzyk że ezoteryk nie powinien czy powinien to jest tylko nakręcaniem faktów i robienie wody z mózgu. Kończąc na wodzie to za nią też nie powinniśmy płacić ponieważ jest dobrem nas wszystkich jednak ktoś zaraz wstanie i powie że płacimy z jej oczyszczanie przesyłanie i inne takie stary taty. Za oczyszczanie – to dlaczego nie płaci ten co ją zanieczyścił. Dlaczego muszę płacić podatki pytam urzędniczki a ona na to że za to że mogę pracować. Czyż nie jest to śmieszne. Płacimy na świadczenia a później jak chcemy skorzystać z porady lekarskiej to musimy stać w kolejkach lub skorzystać bez kolejki z porady PRYWATNEJ. a ZRESZTĄ CZY KTOŚ KOGOŚ ZMUSZA DO TEGO aby skorzystał z działań bioterapełty czy wróżki. Nikt. Wybieramy sami chcąc za parę groszy otrzymać cuda jakich nie dostaniemy bo to nie jest możliwe. Przepraszam za długi komentarz.

    • To jasne jak słońce. Etyka jest wszędzie tam gdzie są ludzie normalni, kulturalni i prawi. Obserwując różne fora widzę że zawsze zapłata za działania ezoteryków jest podnoszona tylko po to aby namieszać. Bo po cóż innego. Tylko kto obecnie nie chce zarobić pieniędzy. Każdy chce nawet ten co ma chce więcej. Zakładając jakąkolwiek działalność robi się to po to aby zarobić. A może się mylę. Może jest tak że ezoterykom manna kapie z nieba i dlatego opłaty są wymuszeniem bo przecież jeść dostają za darmo. Państwo nie pobiera od nich opłat za światło, gaz i czystą (śmierdzącą) wodę kapiącą z kranu. Mają gdzie mieszkać ponieważ są utrzymywani z państwowej kasy więc to nie oni płacą rachunki za czynsz. Jest ktoś taki – pytam się??

  3. To jest właśnie to. Ezoteryka sama w sobie ma rozwijać pewne uśpione zdolności człowieka. Obecnie zrobiono z tego biznes, ale to nie problem biznesu jest sam w sobie zły, lecz osób, którzy na siłę chcą ten biznes narzucić innym. Wszelkie nachalne reklamy typu zrób to a tamto a będziesz szczęśliwy to nie ezoteryka. To nakręcanie biznesu, ponieważ nie wiem jak można zmienić człowieka nieszczęśliwego w szczęśliwego, kiedy on sam nie będzie tego chciał lub za jakąś drobną opłatą wymyśli sobie, że będzie szczęśliwy. Znowu mamy możliwość zobaczenia powstawania pigułki szczęścia, chociaż jej przecież nie ma. Jakiekolwiek działania ezoteryczne mają człowiekowi pomóc a nie „wykuć” dla niego dobry los, ale jak widać ludziska łapią się na haczyk swój własny. Własnych chciwości i nieróbstwa. Posługując się jakąkolwiek techniką bądź narzędziem stworzymy coś, co potrafimy wykonać a niezadowolenie klient okazuje wówczas, gdy okazuje się, że na szczęście trzeba zapracować tak samo jest, gdy chcemy namalować piękny obraz lub inne. Skończone dzieło pokazuje dokładnie czy umiemy to zrobić czy też nie, ale jak widać każdy chce stworzyć super dzieło nie umiejąc tego robić. Tutaj sięga się po ezoterykę i jakieś niewyobrażalne działania magiczne, które i tak nic nie dadzą, gdy ktoś pędzlem nie potrafi się posługiwać. Obserwuje medialne przepychanki i żal mi tych wszystkich ludzi którzy mają żal do ezoteryki ponieważ nie spełniła ich oczekiwań. Widać ich małość a rozdrażnienie pojawia się wówczas, bo mimo wszystko trzeba coś zrobić, aby mieć i nie jest to pstryknięcie palcem lub dotknięcie magiczną różdżką. Ostatnio wałkowany jest temat czy ezoterycy powinni pobierać opłaty za swoje działania. Podawane są przy tym jakieś dziwne pojęcia, które nie trzymają się kupy a mianowicie człowiek ten otrzymał dar od Boga, dlatego nie powinien na tym zarabiać. Dobra niech będzie, ale czy ten komentujący nakarmi człowieka, który ma jemy pomóc. Bynajmniej. Wrogość pojawia się wówczas, gdy coś, na co czekamy nie spełnia naszych potrzeb, oczekiwań, wyobrażeń. To właśnie w takich komentarzach ujawniają się u komentujących ich słabości, niedowartościowanie oraz brak pokory nie tylko do innych, ale i do własnego losu, bo jak ktoś może go odmienić, jeśli nie sam Bóg. Człowiek może jedynie nad nim popracować. Starać się usunąć przeszkody, ale nie wymieni pionków w grze, kiedy one już są ustawione na planszy i tą grę rozgrywamy. Miło było pośmiać się przy czytaniu.

    • Doprawdy nie wiem jak można komuś wymienić życie. Być może jeszcze nie dotarłem do źródła tych informacji dlatego nie wiem co odpisać. Czyżby był jakiś sklep gdzie można wymienić nieszczęście na szczęście lub zły los na dobry omen. Mnie się też wydaje że jakiekolwiek działania maja pomóc a nie dać bo kto może dać inny los. Chyba że na loterii ale to by była gra pod stołem i następne oszustwo. Jakby co to proszę o informacje jak za parę groszy można kupić lepsze los to może moją „starą” wymienię na nowszy model. A może jednak nie bo już się do niej przyzwyczaiłem i ta nowa będzie większą cholerą bo kto może wiedzieć kto kim i jaki będzie wcześniej. Może wróżka ale tego na 100% nie wiem.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS TrackBack Identifier URI