Schizofrenia

Wczoraj mając sporo czasu natrafiłem na różne internetowe kwiatki. Dowiedziałem się sporo rzeczy a to, co przeczytałem na temat schozofreni przywróciło mnie do rzeczywistości. Moje zwoje mózgowe zaczęły funkcjonować normalnie i skończyły się żarciki. Popełniłem nawet pod artykułem komentarz tak byłem zaszokowany tym, co przeczytałem. Schizofrenia jest ciężką, przewlekłą chorobą, która zaburza pracę tego, co dla każdego stanowi istotę jego osobowości – funkcjonowania mózgu. Schizofrenik inaczej myśli i postrzega świat. Człowiek nagle, zaczyna mieć halucynacje, urojenia, manie prześladowcze, nie potrafi logicznie ocenić rzeczywistości. Normalnie szok, ponieważ moje dyrdymały ktoś może ocenić jako przejaw schizofrenicznych wypocin i urojeń. Całe szczęście, że na rynek wprowadzono nowy lek – paliperydon o przedłużonym działaniu. Dlaczego całe szczęście? Otóż w komentarzu pod artykułem napisał ktoś, że osoba chora na schizofrenię powinna się mieć wiarę i żyć milością. Panowie a może modlitwa, bo ona przecież też pomaga. Oczywiście nie mam nic przeciwko  i jeśli ktoś jest dotknięty schizofrenią pamięta jeszcze słoma modlitwy to, czemu nie. Artykuł w całości znajduje się tutaj: Schizofrenia nowa szansa dla chorych. M.R

Reklamy

4 Komentarze

 1. Ta.. osoba chora na schizofrenie powinna miec wiare i zyc miloscia. Podobnie, jak zona alkoholika.

  Tak ostatnio wyczytalam w artykule, co pojawil sie oryginalnie w Gosciu Niedzielnym, a za posrednictwem Onetu do niego dotarlam ze wzgledu na kuriozalny tytul.

  Tak sie sklada ze mialam okazje przez ponad dwa lata zyc z osoba chora na chizofrenie paranoidalna, bardzo zaawansowana.
  Jaka wiara i jaka milosc. Rownie dobrze mozna apelowac do osoby z amputowanymi nogami, zeby wstala z wozka inwalidzkiego i zaczela chodzic.

  No rece opadaja na ignorancje i idiotyzm takich stwierdzen.

  • No właśnie?! dlatego też i taka moja reakcja a nie inna. Schizofrenia to ciężka choroba dla tego kto na nią choruje i dla tych co taką osobą się opiekują. Ręce opadają gdy czytam podobne ignoranckie komentarze które nic nie wnoszą a jedynie są chyba tylko po to aby pokazać – panowie i panie nie denerwujcie się to wszystko nie jest ważne. Modlitwa jest dobra na wszystko a jak tego zabraknie to do sklepu proszę pójść i parę kilo miłości na wagę kupić.

 2. To jest straszna choroba i modlitwa tutaj nie pomoże.
  PS. Proszę mnie wpisać do świńskiego klubu bo rocznik na to wskazuje. Czasami pana odwiedzę to pogadamy.

  • Zapiszę jak będę miał chwilę czasu a teraz wpadłem jedynie na chwilę bo „stara” poszła do sąsiadki na plotki to tylko chwilkę mam.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS TrackBack Identifier URI