Magia słowa

Prolog Ewangelii wg Św. Jana zawiera świadectwo słowa. Owo przypomnienie jest zaświadczeniem nie tylko o boskim pochodzeniu słowa, ale także o jego mocy tworzenia, bowiem to przez nie wszystko się stało. Słowo jest u Boga i Bogiem jest słowo, ono jest światłością i życiem. I choć było na świecie i świat stał się przez nie, to jednak świat go nie pojął i nie przyjął. (Ew. Św. J. 1,1-13). Jan Ewangelista zaświadcza o tym, o czym mówi Genesis – I Księga Starego Testamentu, w której opisane zostały dzieje początków świata i ludzkości. „Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie… i stało się” tym samym wskazując po raz kolejny na moc słowa. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie czy słowo rzeczywiście posiada moc kreacji rzeczywistości, a jeśli tak, to, w czym tkwi jego moc…..

Autor „ROB” napisał: Odkąd pamiętam, słowo zawsze mnie fascynowało. Jego magia i moc były dla mnie zawsze czymś tajemniczym i niezwykłym. Wrodzona umiejętność  słuchania i empatii dawały  całkiem szerokie spektrum  możliwości poznawczych. Na początku, więc słuchałem, uwielbiałem słuchać tego, co mówią inni i jak mówią. W tym, co mówili, odkrywałem historię każdego z nich. Każdy miał swój sposób na przekazanie swoich, ważnych dla niego treści i prawd życiowych. Jego słowa kryły w sobie przeżyte emocje i stawały się zalążkiem tego, co miało się wydarzyć w ich życiu. Przez wiele lat nie mogłem tego zrozumieć jak to możliwe, ale intuicyjnie czułem, że coś jest w tej magii słowa.” Koniec cytatu z artykułu „Magia Słowa

Bardzo ciekawy artykuł, który odnosi się do tego, co jest powszechne, ale jednocześnie na tyle powszechne, że nie zwracamy uwagi na to, co mówimy. Hm?? Raczej wypowiadamy. Dlaczego? Bo po prostu gadamy, piszemy, komentujemy. Tak samo jak ja teraz z tym, że nie mam zamiaru komentować tego, co napisał autor, ale zwrócić uwagę na to, że to, co mówimy, na co dzień ma dla nas bardzo duże znaczenie. Ma, ponieważ wraz ze słowami podążają za nimi nasze myśli, dlatego lubię pisać teksty czasami ironiczne, ale tylko po to, aby zwrócić uwagę na coś zwykłego, ale innego. Zawsze można przedstawić wszystko odwrotnie lub nawet, co często się zdąża jest inaczej niż sądzimy. Ironia moja nie polega na tym, że „ja wiem”. To nie oto chodzi. Ja nie wiem i tu dokładnie przyznaję się do tego i co gorsza nigdy nie będę mógł powiedzieć, że coś wiem na pewno. Inni też nie mogą powiedzieć, że wiedzą to dokładnie i na pewno jest tak jak mówią. Wiedzą tyle ile przeczytali, nauczyli się albo usłyszeli lub odczuli. Niektórzy wieżą w to, co mówią, bo są do tego przekonani. Można nawet powiedzieć, że ich wiara daje im pewność, dlatego to, co mówią jest prawdą, lecz czy aby na pewno. Czy aby na pewno jest to prawda absolutna? Przecież prawda może być tam gdzie się tego nie spodziewamy. Tuż obok nas, lecz nie widzimy tego i nie zobaczymy, ponieważ za bardzo wierzymy w to, co wiemy. „Patrzycie a nie widzicie” dlaczego? Bo nie chcemy widzieć tego, co może być. To, co powie ktoś inny określimy bzdurą, lecz czy aby na pewno tak jest. Zawsze może być odwrotnie a scenariuszy życia można napisać tyle ile się chce – jeśli się chce. Tutaj znów powracamy do słowa, bo to one opisują nasze życie i to, kim jesteśmy stając się ciałem i scenariuszem naszego życia.

M.R

Reklamy

1 komentarz

  1. Osobnik o tablicach rejestracyjnych i numerach IP 69.64.58.3 adresu mailowego ugmpey.małpa.arcgqk.com oraz inny napaleniec netowy spamer z Koziej Wólki 69.255.167.99
    gciezl.malpa.peizpp.com proszony jest o zaprzestanie swoich magicznych działań. Nie masz, co robić po godzinach to zajrzyj sobie na jakąś stronę pornograficzną a nie na ezoteryczną. Swoje linki wsadź sobie głęboko w odpowiednią część ciała a raczej pomiędzy lub zastosuj [magię słowną] parząc w lustro. Tutaj przykład takiej magii słowa jaką możesz zastosować – „dobry ze mnie magik ale serial Kiepscy jest lepszy” Oczywiście w miarę rozjuszenia jakie nastąpi podczas takich słowno magicznych zabiegów przed lustrem zajrzysz tutaj i wlepisz coś innego to wówczas podam tobie następne praktyczne przykłady zastosowania [magii słowa] Po namyśle mogą swobodnie pójść do księdza aby obłożyć ciebie ekskomuniką 😉 i chyba tak zrobię.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS